Palyaçoluk Yaparak Para Kazanmak

Genelde öğrenciler masraflarını karşılamak için part time işlere girerek para kazanıyor. Okullarından kalan zamanlarda eğlenerek çalışmak istiyorlar. İkisinin bir arada olması genel olarak mümkün olmuyor. Ama palyaçoluk yaparak para kazanmak tam olarak bu yoldan geçiyor. Yani hem enerjisi yüksek bir ortamda çok keyif alarak çalışıyorsunuz hem de karşılığında para kazanıyorsunuz. Bu durum hemen hemen herkese cazip geliyordur.

Eğlence sektörünün çok büyük bir hizmet sağladığı bu dönemde palyaçolara ihtiyaç oluyor. Genelde çocukların ağırlıklı olduğu etkinliklerde mutlaka bir tane palyaço yer alıyor. Aynı zamanda büyük açılışlarda da rol alabiliyor. Hem de bu işi yapan insan sayısı çok olmasına rağmen her zaman bir boşluk oluyor. Tabi bunu yapmak için bazı özelliklere de sahip olmak gerekiyor.

Eğer bu işi yapmak isterseniz dilediğiniz zaman çalışmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle uyumlu biri olmanız gerekli. Çünkü tek kişi olarak değil de daha çok bir ekip ile birlikte çalışacaksınız. Bu durumda talimatlara uymalı ve diğerleri ile bir farklılık oluşmasına izin vermemeniz gerekiyor. Çalıştığınız süre boyunca da gülümsemeniz gerektiğini unutmayın.

Palyaçoluk Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Belirli eğlence organizasyonlarını düzenleyen ve yöneten şirketler vardır. İnsanlar bir etkinlik düzenlemek istediğinde bu şirketlerden çalışması için eleman talebinde bulunur. Sizin yapmanız gereken tek şey ise internet aracılığı ile bu firmaları araştırmak olacak. Mutlaka bir başvuru sayfaları oluyor ve bilgilerinizi girmeniz kısa sürede iş imkanı elde etmenizi sağlıyor.

Palyaçoluk yaparak para kazanmak çok kolaydır. Organizasyonlar genelde 3 yada 4 saat sürüyor. Bu süre içerisinde belirtilen yerlere gidip kostümleriniz ile insanların içine karışıp eğlenmelerine yardımcı oluyorsunuz. Ayrıca ne kadar kazanacağınız da firmaya göre değişkenlik gösteriyor. Ama genel olarak günlük 40-50 lira arasında bir miktar alıyorsunuz. Bu da kısa süreli çalışma için gayet yerinde bir rakam.

İnsanlar ile olan ilişkileriniz kuvvetliyse ve neşeli bir karaktere sahipseniz bu işi yapabilirsiniz. Onları eğlendirdikçe siz de mutlu olursunuz. Herkes severek yaptığı bir işte çalışmak ister. Siz yapabilenlerden biri olursunuz. Böylece hem bir geliriniz olur hem de part time olarak çalışabilirsiniz.

Palyaçoluk Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Palyaçoluk yaparken dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli detay vardır. Çalıştığınız süre boyunca ayakta duracağınızı unutmayın. Bazı sağlık sorunları olanlar böyle bir iş için uygun olmayabilir. İşi yarıda bırakmanız da referansınız ve insanların gözündeki değeriniz açısından olumsuz olacaktır.

Ne olursa olsun ve ya karşınıza ne çıkarsa çıksın her daim mutlu gözükmeniz gerekir. İnsanların eğlenmesi en öncesinde sizin hal ve hareketlerinize bağlıdır. Bu nedenle onları küçük bir hareketinizin bile etkilediğini unutmayın. Tüm bu özelliklerin sizde olduğunu düşünüyorsanız ek gelir elde etmek için bir şansınız var demektir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here