arama

Park Yeri Kiralayarak Para Kazanma

park Yeri kiralayarak Para Kazanma Detaylı Anlatım
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • BS
  • 1 Star
    Loading...

İnsanlar ulaşım amacı için toplu taşıma araçlarını kullanmak yerine şahsi arabalarını kullanmayı tercih ediyor. Artık büyük bir çoğunluk araba kullanıyor ve bu sayede iş olanakları daha fazla oluyor. Çünkü bir araba kullanımı beraberinde bir çok masraf da getiriyor. İnsanlar da araba kullananlara yardımcı oluyor ve karşılığında para kazanıyor. Park yeri kiralayarak para kazanma da bunlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Genelde bu işi yapan insanları sizler de işlek yerlerde ve ya sokaklarda görmüşsünüzdür. Herhangi bir vasıfları olmamasına rağmen tüm gün sorumlu oldukları yerde park eden araçlardan park kirası alıyor. Bu bazen belediyelerin desteği ile olmakla birlikte bazen de kişi kendi kararı ile yapıyor. Tabi belediyeden izin alarak yapmak daha doğru bir davranıştır.

Bunun için bir belediyeye gidip başvuruda bulunabilirsiniz. Eminim ki bir yerde park sorunu olacaktır ve düzenlenmesi için siz görevlendirileceksiniz. Bu iş sayesinde kazanacağınız para yer yer değişiklik gösterecektir. Ama her zaman asgari ücretin üzerinde ücret alacağınızı bilmekte fayda var. Dediğimiz gibi bir yerin yoğunluğuna göre aldığınız para da artacaktır.

Park Yeri Kiralayarak Nasıl Para Kazanılır?

Eğer bir park yerini birilerine kiralama kararı aldıysanız yapmanız gereken ilk iş bir alan keşfetmektir. Bulduğunuz yerin çok işlek olmasına dikkat edin. Ardından bu alanlarda park etmenin ücretli olduğunu belirten tabelalar kullanmanız gerekir. Bu sayede gelenler söylediklerinize itiraz edemeyecektir.

Eğer park yeri kiralayarak para kazanmak istiyorsanız günün erken saatlerinde işe başlamanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Bu sizin tercihinize bağlıdır. Ama genel olarak insanlar işe giderken arabalarını park edecek yerler arar. Siz de erken saatte işinizin başında olursanız akşam vaktine kadar ciddi bir kazanç sağlamış olursunuz. Eğer ki gece hayatının yoğun olduğu bir yer bulduysanız da o saatler içerisinde çalışmanız uygun olacaktır.

Park yeri kiralama ücretleri yer yer değişkenlik gösteriyor. İlk önce bir piyasa araştırması yapmanız daha sağlıklı sonuçlar almanızı sağlar. Böylece kafanızda belirli bir fiyat aralığı oluşur. İşlerinizi bu sektörde olan herkes ile benzer bir şekilde yaparsanız size gelenler yabancılık çekmeyecektir.

Park Yeri Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu işin belediyeler ile görüşülüp yapılması daha sağlıklıdır. Elbet siz de kendi başınıza yapabilirsiniz. Ama tespit edildiğinizde park yeri kiralayarak kazandığınız paralara bir anda el konulabilir. Bu nedenle bu işi yapmaya karar verdiyseniz gerekli prosedürleri uygulamanız lazım.

Şimdi tek düşünceniz belediyeler için çalıştığınızda kazandığınızın bir miktarını oraya verecek olmanız. Bu her işte olan bir durumdur. Çok fazla düşünmemeli ve sadece kendi kazancınıza odaklanmalısınız. Bir kaç kez bu işi yaptıktan soran yorucu olmadığını ve iyi paralar getirdiğini görmüş olursunuz. Eğer bu fikirler aklınıza yattıysa en yakın zamanda işe girişebilirsiniz.

 

Evde Ek İş İlanları
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.