Part Time Çalışarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

​​​​​​​Son yıllarda yaşam standartları ve kalitesinin giderek artması ile birlikte, evlerde iki belki üç kişinin çalışması bile yeterli olmamaya başladı. Özellikle öğrenciler, ev hanımları ve emekliler için ise bu durum giderek daha da zor bir hal alıyor. Ancak dersler, ev işleri veya bakılacak torunlardan vakit bulup tam zamanlı çalışamayan kişiler için ise part- time çalışmak en mantıklı çözüm oluyor. Peki, part-time çalışarak para kazanmak mümkün mü?

Part Time İş Nasıl Yapılır?

Part- time işler genellikle günlük 2 ila 5 saat arasında çalışma ile gerçekleştirilir. Bu tür işler tam zamanlı olmadığından part- time yani yarı zamanlı iş olarak adlandırılır. Hemen hemen her sektörde part- time iş yapmak mümkündür. Kendi ilgi alanınıza göre veya yapabileceğinize inandığınız işler için part- time iş başvurusu yapabilir ve günün yarısında çalışarak para kazanabilirsiniz.

Part- Time İş Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Part- time iş yaparak para kazanmak isteyenlerin başta beklentilerini fazla yüksek tutmamaları gerekir. Ancak bunu genelleme yaparak söylemek de pek doğru olmaz. Örneğin aylık ortalama 2000 TL maaş veren bir işyerinde yarı zamanlı işe başlarsanız, kazanacağınız para 800- 1000 TL arasında değişir. Ancak daha önce de söylediğimiz gibi bu şekilde genelleme yapmak doğru değildir. Yarı zamanlı çalışarak kazanacağınız para, deneyiminiz, çalıştığınız süre ve işyerinin bünyesine göre değişiklik göstermektedir.

Part- Time İş İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Günümüzdeki en popüler iş başvuru şekilleri artık elektronik ortamda gerçekleşenlerdir. Bu nedenle öncelikle kendinize bilgisayarda bir CV oluşturun. İnternet üzerinden “CV nasıl hazırlanır?” başlıklarını inceleyerek, eksiksiz bir format oluşturduktan sonra yine iş bulma siteleri üzerinden “Çalışma Şekli” başlığı altında yer alan “Part- time” seçeneğine tıklayarak sonuçları listeleyebilirsiniz. Bu sonuçlar içerisinde size en uygun olanlara özgeçmişinizi gönderebilir ve böylelikle iş bulabilirsiniz. Apartment for Rent in Binal Jesrain, Between Two Bridges

Yarı zamanlı çalışmak istediğinizi iş arayışı olmayan şirketlere de mail yoluyla iletebilirsiniz. Bu sayede hanenize ek gelir yaratabilir ve temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here