Penti Bayiliği Nasıl Alınır?

Yeni iş olanakları arayan girişimciler belirli firmaların bayiliklerini alarak  kısa sürede kâr elde edebilirler. Öncelikle nasıl bir sektör üzerinde çalışma performansınızın daha yüksek olacağını analiz etmeniz gerekmektedir. Eğer girişimci, başarılı olacağı sektörü tam olarak bilirse daha rahat ve özverili bir çalışma sergileyebilir. Bu nedenle öncelikle kendinize; ‘’Ben ne yapabilirim, hangi işte daha iyi olabilirim, hangi sektöre ilgim var?’’ gibi soruları sorarsanız cevaplar sizi direk olarak yönlendirecektir.

Bir firmanın bayiliğini almak için çeşitli bilgileri edinmeniz gerekir. Öncelikle bayilik veren firmanın nasıl bir kesime hitap ettiğini öğrenmekte fayda vardır. Türkiye’nin çok tercih edilen çorap markalarından biri olan Penti de belirli bir kesime hizmet vermektedir. Müşteri yelpazesi geniştir ve devamlılık sağlanabilir. Sunduğu kaliteli ürünler sayesinde satışları her zaman iyi durumdadır. Türkiye genelinde 60 ilde mağazaları olan Penti ev giyim, iç giyim ve plaj giyim gibi ürünlerde bir numaradır.

Yaklaşık 300’den fazla mağazası ile hizmetine devam eden ve dev firmalar arasında yer alan Penti 1950 yılında ilk kez farklı bir isim ile faaliyete geçti. Sadece kadın çorabı satışı ile başlamasının ardından, gelişen teknoloji ile birlikte diğer alanlara da yöneldi. Başarılı çalışmaları sonrasında çok kullanılan, kadınların gözde markalarından biri oldu. Penti sadece Türkiye’de hizmet vermekle kalmadı. 29 ülkede faaliyetlere başlamasından sonra aldığı olumlu sonuçlar gün geçtikçe büyümesini sağladı. Amacı daha fazla ülkede Türk markasını tanıtmak oldu.

İlk başta iki kardeş tarafından kurulan ve genel olarak öğretmen çorabı adı altında ürün satan kurucular, kuşak değişimine uğradı. Sonrasında işin başına geçenler de daha farklı ürünler olması gerektiğini ve direk kadın giyim ile ilgilenmesi gerektiğini düşünerek oldukça mantıklı bir atılım yaptı. Oldukça modern ürünler kullanması müşteriyi gün geçtikçe daha fazla çekti. Yurt dışı satış noktaları sürekli artan Penti’nin bayiliğini almak için belirli şartlar gereklidir.

Öncelikle pek çok büyük markada olduğu gibi Penti de Türkiye içerisinde bayilik vermemektedir. Bir Türk markası olmasına rağmen, yurt dışı faaliyetlerini arttırmak istediği için, Türkiye dışındaki yerlerde çalışmalarına devam etmektedir. Kendi bünyesinde çalışan girişimcileri her konuda destekleyen Penti, tecrübeli olanlar ile çalışmayı daha çok tercih etmektedir. Bu nedenle yapacağınız başvurular sırasında çalıştığınız ilgili yerleri, ve kendiniz ile ilgili bilgileri eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz olumlu sonuç alma şansınızı arttıracaktır.

Penti bayiliği için penti@penti.com.tr adresinden yararlanabilirsiniz. Siteye üye olduktan sonra iletişim bilgilerinden irtibata geçebilirsiniz. Ayrıca 0 (212) 987 41 00 telefon numarasından da iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede yurt dışı bayilikleri için görüşebilir, uygun şartlara sahip olduğunuz kesin bir karar ile onaylandığı zaman yeni işinize başlayabilirsiniz.  Şüphesiz ki bu işten kârınız çok fazla olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here