Playstation Cafe Açmak İstiyorum

Oyun ve eğlence sektörü günümüzde oldukça tercih edilen dallar arasında yer almakta. Vaziyet böyle olunca, herkes için ilgi odağı oluyor. Genelde erkekler hobi olarak, pes salonlarına gidip arkadaşlarıyla fifa, Eurocap gibi maç oyunlarını oynamaktalar. Araba yarışı, ilerlemeli savaş oyunları da trendler arasında.

Oyun salonları gibi cafelerde oldukça fazla vakit geçirilmekte. Çok zaman eşittir kazanç anlamına geliyor. Evlerinde playstation olanlar dahi cafelerde oynamayı seçebiliyorlar. Sebebi ise ortam ambiyansının zevkli hal alması. Playstation cafe açmak istiyorum diyenler için, yazımızda aradıklarını bulabileceklerine inanıyoruz.

Playstation Cafe Açmak İçin..

Öncelikle semt ve muhit çok önem taşımakta. Ferah ve insanların sesten rahatsız olmayacağı ortam oluşturmak ilk şartlar arasında yer almaktadır. Giriş, çıkış ve ses trafiği çok fazla olacağından bu hususta hassas olmanız gerekmektedir. 50 ila 100 m2lik dükkan işinizi görecektir. ( Dükkanı bulduktan sonra, belediyeye m2 bazında uygunluğunu kontrol için danışmanızı öneriyoruz. ) Tavan yüksekliği en az 3,5 metre olması gerekmektedir. Okullara ve camilere çok fazla yakın olmaması gerekir. Gerekli yönetmeliği inceleyin ve bu kuralı ihlal etmeyin. Zira sorun yaşayabilirsiniz.

Dekorasyon konusunda oldukça hassas olmanız gerekir. Etkileyici görsellik, talepleri arttıracaktır. Rahat ve geniş koltukları seçin. Dev ekranlar tercih edilen tvler arasındadır. Küçük ekran tercih etmeniz, günümüz şartlarında çok etik bir seçim olmaz. Bildiğiniz gibi artık ps4 ler tercih ediliyor. Planınızı ps4 üzerine yapın.

Sosyal yaşam alanı oluşturun..

Müşterilerinizi yoğunluk nedeniyle kaçırmamak için vakit geçirecekleri alanlar oluşturmalısınız. Örneğin; Masa tenisi, buz hokeyi masası, boks makinesi, yiyecek – içecek satın alabilecekleri büfe tarzı bölüm oluşturun. Atacağınız bu adım, kaliteli bir işletme olduğunuzu gösterecektir. Yoğunluk sebebiyle de müşteri kaçırmamış olacaksınız.

Playstation Cafe Maliyeti Nedir?

Çok büyük bir sermaye gerekmese de, cebinizde 40 ila 60 bin lira olması şart gibi görünüyor. 20 bin liraya da playstation cafe açmanız mümkün. Lakin kalite ve görsel elverişin yetersiz olacağı için çok fazla tercih edilmezsiniz. Öneri olarak, biraz fazla harcayın ve kaliteli bir salon sahibi olun. Yapacağınız masraf size kazanç olarak geri dönecektir.

Playstation Cafe Açarak Ne Kadar Kazanırım?

Öncelikle risk analizini iyi yapmanız gerekmekte. İnsan trafiğinin yoğun olmadığı yer, kazancınızı otomatik olarak etkileyecektir. Aktif ve yoğun bölgeleri seçin ki kazancınız tatmin edici olsun. Güzel ve kaliteli bir işletme kurmanız neticesinde aylık ortalama 7 ila 10 bin lira kazanç elde edebilirsiniz. Playstation sayınız dışında, dükkana koyacağınız ekstralar kazancınızı olumlu yönde etkileyecektir.

Playstation Cafe Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

İlk adım olarak, oyunları ve yaptığınız işi sevmelisiniz. Müşterilere istediklerini verebilmek adına, playstation kullanmayı profesyonel bir şekilde bilmeniz gerekir. Aksi halde müşteri sizi tercih etmeyi bırakır. Müşterilerinizle samimiyet kurun ki el üstünde tutulasınız. Samimi tavrınız size müşteri artışı olarak geri dönecektir. Saat ücretlerini ilk etapta uygun tutmanız, müşteri bağlamanız adına önemli bir adımdır. Zarar etmeyecek şekilde ücret ayarlaması yapın. Tv yerine, projeksiyon koymanız sizi rakiplerinizin önüne geçirecektir. Oyun piyasasını devamlı takip edin ve son sürüm oyunları cafenizde bulundurun.

Bu konuya göz atın ; Yeni İş Kuracakların Kaçınması Gerek Hatalar

Playstation Cafe Açmak İçin Gerekli Belgeler

 • Dilekçe verin,
 • Ruhsat için form doldurun,
 • İtfaiyeden olur alın,
 • Belediyeden numarataj belgesi,
 • Nüfus kayıt örneği alın,
 • Kimlik fotokopisi gerekmekte,
 • Fotoğraf 1 adet,
 • Vergi levhası,
 • Esnaf sicil tastiknamesi alın,
 • Esnaf üye belgesi gerekli,
 • Tapu kaydı,
 • Bağkur veyahut Ssk kayıt evrağı,
 • İskan,
 • Adli temiz kağıdı,
 • Sağlık raporu alınması Gerekmektedir.

Size en yakın belediye veya yetkili kuruluşlardan, istenilen evraklar hususunda detaylı bilgi almanızı öneriyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here