Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanın

Eskiden belirli meslek kollarında çalışılırsa para kazanmamız mümkündü. Gelişen teknoloji ile para kazanabileceğimiz farklı iş kolları oraya çıktı. Geçim zorluğu artınca insanlar, evden iş yaparak para kazanma alanlarına yönelmeye başladı. Evden yapılabilen işlerden en tercih edileni Sanal Asistanlık işidir.

Sanal Asistan Nasıl Olunur?

Firmalar çalışan maliyetini düşürmek için Sanal Asistanlık hizmeti almaya başlamışlardır. Sanal asistan olmak için bir takım becerilere sahip olmanız gerekmektedir. İşverenin işkoluna göre, bazı işverenler için lise diploması yeterli olurken, bazıları da 4 senelik üniversite diploması olan asisatanlarla çalışmak isterler. Aslında işverenler deneyimlerinize ve firmaya faydalı olmanız ile ilgilenirler. Bunun için özgeçmişinizi çok iyi hazırlamanız ve çalışma kalitenizi onaylayacak referanslar sunmanız gerekir. İnternette belirli bir ücret karşılığında Sanal Asistanlık eğitimi veren siteler mevcuttur. Bu sitelerden eğitim desteği alabilirsiniz. Sanal Asistan olmaya karar verdiyseniz, internet üzerinden Sanal Asistan iş ilanları gibi kelimeler yazarak iş bulmak için araştırmalar yapabilirsiniz. İnternetten iş arama sitelerine başvurabilirsiniz.

Sanal Asistan olmanın kuralı iş bağlantılarınızı genişletmek için profosyonel bağlantılar ve ağ kurmaktır. Bunun için profosyonel ağlara ve online forum sitelerine katılmanız gerekmektedir.

Sanal Asistanlığın İş Tanımı Nedir?

Sanal Asistanların kısaca görevleri; elektronik dosyalama yapmak, rapor hazırlamak, e- posta veya telefon ile randevu ayarlamak, metin hazırlamak ve işlemektir. Bu görevleri yerine getirmek için her meslekte olduğu gibi belli ekipmanlara sahip olmanız gerekmektedir. Bu ekipmanlar; internet hızı yüksek bir bilgisayar, yazıcı, fotokopi, faks ve tarayıcı makinesi, işlerinizi takip için özel bir telefon hattı ve en önemlisi rahatsız edilmeyeceğiniz bir çalışma odasıdır.

Sanal Asistan Olmak İçin Hangi Becerilere Sahip Olunmalıdır?

Her işte olduğu gibi Sanal Asistan olmak için bir takım becerilere sahip olmanız gerekmektedir. Sanal Asistan olmak isteyen kişilerde; iletişim becerisinin olması, verilen görevleri düzgün yapabilmesi, hızlı yazma becerisinin olması , dilbilgisine hakim yazılar yazılması ve bilgisayar uygulamalarına hakim olması gerekmektedir.

Sanal Asistanlık Aylık Kazancı Ne Kadardır?

Sanal Asistanlık aylık geliri, işverene göre değişse de ortalama 700 ile 1.000 TL arasındadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here