Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanma

Sanal dünyada işlerin daha hızlı bir şekilde ilerlediğini elbet farkına varmışsınızdır. Bu durum gün geçtikçe daha yaygın bir hal almakta ve herkes tarafından kullanılmakta. Özellikle yurt dışında kullanılan sanal hizmetler daha çok tercih ediliyor. Türkiye’de de bu durum yavaş yavaş benimseniyor. Öyleyse bugün de daha önce duymamış olmanız ihtimal bir konuya değineceğiz. Sanal asistanlık yaparak para kazanmanın nasıl olacağını sizlerle paylaşacağız.

Şimdi sizler bu işin olmayacağını ya da tam olarak nasıl olacağını düşünüyorsunuz. Aslında çok basit bir yöntemi var. Asistanlık işinin sanal dünyaya serilmiş hali. Yani şirketler ofiste çalışmak için asistan almak yerine sanal ortamdan biri ile anlaşıyor. Ardından tüm sekreterlik/asistanlık işleri işe alınan kişi tarafından gerçekleştiriliyor. Gün içinde yapılacak işleri bilmeniz bu konuda önem arz ediyor.

Sanal asistanlık sayesinde ev ortamından çalışmanız ve kalan zamanda bir çok farklı iş yapmanız mümkün. Çünkü ofis ortamındaki gibi saatlerce çalışıyor olmayacaksınız. Tüm işinizi 3-4 saat gibi bir zamanda bitirmiş olacak ve sonrasında başka işler ile de ilgilenme fırsatı yakalayacaksınız. Sanal asistanlığı bilgisayar bilen herkes yapabilir.

Sanal Asistanlık Yaparak Nasıl Para Kazanılır

Sanal asistanlık yapmak için bilgisayara hakim olmak gerekir. Özellikle interneti aktif bir şekilde kullanmak ve ofis programlarını bilmek işe alınmanızı sağlar. Bu iş için internet sitelerinde ilanlar bulunmaktadır. Bu sayede kısa sürede çalışacağınız şirket ya da kişi ile anlaşabilirsiniz. Ayrıca en az diğer asistanlar kadar geliriniz olur. Bu da hem rahat bir çalışma ortamı hem de iyi bir kazanç anlamına gelmektedir.

Sanal asistanlık yaparken tek bir şirket ile çalışmak zorunda değilsiniz. Biraz önce de bahsettiğimiz gibi bu işte az bir zaman harcayacağınız için bir kaç şirket ile birlikte çalışabilirsiniz. Bu sayede gelirinizde inanılmaz bir artış olur. Siz de dışarıda insanların içinde çalışmaktansa evde çalışırken daha rahat hissedersiniz. Evde çalışmak derken kendinize bir ofis ortamı yaratmanız daha uygun olacaktır.

Ofis gibi bir yer yaptığınız taktirde ya da işleri çok ilerletip ofis açtığınız zaman daha düzenli ve sistemli bir çalışma planı oluşturabilirsiniz. Eğer bu işe girmek istiyorsanız ve bilgisayardan hiç anlamıyorsanız bunun için kurslara katılabilirsiniz.

Sanal Asistanlık Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sanal asistanlık yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli detay çalıştığınız şirkettir. Mutlaka güvenilir ve kurumsal bir şirket olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü bazı şirketlerde personellerin maaşları ödenmediği gibi sigortalar konusunda da problemler yaşanıyor.

Bazı işverenler sizden diploma isteyebilir. Ama katıldığınız kurslar sonrasında gerekli belgelere sahip olacağınız için ayrı bir diplomaya gerek yoktur. Eğer bir anda çok para kazanmak için baş edemeyeceğiniz kadar şirket ile anlaşma yaparsanız sıkıntı yaşayabilirsiniz. 3 ya da 4 şirket uygun olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here