arama

Şarkı Sözü Yazarak Para Kazanma

Şarkı Sözü Yazma
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • BS
 • 1 Star
  Loading...

Para kazanmanın çok fazla alternatifi vardır. Herhangi bir alanda kendini geliştiren insanlar zaman içerisinde bu işten para kazanmaya başlayabilir. Özellikle sürekli gelişen ve değişen bir dünya üzerinde olmamız her gün kendimize farklı bir iş imkanı bulmamıza yardımcı oluyor. Mutlaka herkesin ilgisine, yeteneğine, yapabildiklerine göre bir iş vardır. İnsanlar bazen aramaktan sıkılsa da kendilerini tam olarak tanımadıkları için bu yolda problemler yaşayabilir. Eğer siz kendinizi iyi bir şekilde analiz ederseniz doğru mesleği bulmak hiç zor olmayacaktır.

Fiziki anlamda yapılan işlerin yanı sıra bir de zihninizi kullanarak yapabileceğiniz işler vardır. Örneğin sanatın her dalında yeteneklerinizi ve zihninizi kullanmanız gerekir. Herkesin sanatla uğraşmak gibi bir isteği olmuştur zaman zaman. Bu konuda da müzikle ilgilenen ve söz yazarı olabilecek herkes için yeni bir iş imkanından basedeceğiz. Şark sözü yazarak para kazanmanın nasıl bir eylem olduğunu herkes biliyordur.

Özellikle ünlü şarkıcılar, söz yazarlığı yapmaktan kaçınırlar. Çünkü uzun süren programları ve yoğun çalışmaları arasına bir de söz yazarlığını sıkıştırmak istemezler. Bu durumda da kaliteli yazarlardan şarkı sözü satın alırlar. Tam bu noktada devreye siz girebilirsiniz. Kazanacağınız rakamlar gün geçtikçe hayal ettiğinizden çok daha fazla olacaktır. O halde bu işe nasıl başlamanız gerektiğinden bahsedelim.

Şarkı Sözü Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Yazma yeteneği olan insanları herkes duymuştur. Aslında herkes bir takım şeyler yazabilir. Ama hepsi etkileyici ve kalıcı olmaz. Bu nedenle siz de kendinize söz yazarlığında güveniyorsanız hemen işe koyulabilirsiniz. Öncelikle yazdıklarınızı bir araya getirmeniz gerekir. İlk etapta yazabildiğiniz kadar söz yazın ve yeterince olduğunu düşündüğünüz zaman harekete geçin. Özellikle sosyal medya aracılığı ile şarkıcıların menajerleri ile ya da direk olarak kendileri ile görüşebilirsiniz.

Bu işi ünlüler ile yapmak zorunda değilsiniz. Amatör gruplara da yazdıklarınızı satabilirsiniz. Hatta amatör gruplardan başlamak en uygunu olacaktır. Kendinize tam anlamı ile güvendiğiniz zaman daha büyük işlere de girebilirsiniz. Bu iş sayesinde yeteneklerinizi ortaya çıkarma fırsatı da yakalamış olursunuz.

Şarkı sözlerini araştırarak genel uyumu öğrenmeye çalışın. Aynı zamanda akılda kalıcı ve kolay ezberlenir şeyler yazmaya özen gösterin. Eğer belli bir kitleye hitap edecekse ve sadece tek bir kişi için yazacaksanız mutlaka hangi türlerde şarkı söylediğini öğrenin.

Şarkı Sözü Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şarkı sözü yazarken argo kelimelerden uzak durmaya dikkat edin. Bunun yanı sıra sözleri kendiniz için yazmadığınızı hatırlayın. Kime yazıyorsanız onun düşünceleri ile hareket etmeye çalışın. Kafiye odaklı sözler yazmaya da özen gösterin.

Şarkı sözü yazarak para kazanma son zamanlarda çok yaygın bir iştir. Siz de hiçbir zahmeti olmayan bu işi yapmak isterseniz ihtiyacınız olan tek şey kalem ve kağıttır. Güncel sözler yazmaya da dikkat ederseniz kısa sürede adınızı duyurmuş olursunuz.

Evde Ek İş İlanları
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Nihat
  2 ay önce

  turku sozu yazmakla meşgulum yazdığım sözleri satmak istiyorum. İstediğiniz şekild e söz yazabilirm

  0
  yorum beğen
 • Özgür alkanoğlu
  5 ay önce

  Elimde kendime ait onlarca beşten ve şarkım var,ilgilenen arkadaşlar lütfen ulaşsın.pişman olmıyacağınıza garanti ederim.saygılar.ozguralkan8167@gmail.com dan ulala bilirsiniz.

  3
  yorum beğen
 • Ferhat
  7 ay önce

  Benim çok güzel şarkı sözlerim var ancak bir türlü ünlülere ulaşamadım halka kapalı oluyor ünlüler ve onun için güzel şarkı olmuyor maalesef ünlüler diyor güzel şarkı sözü sıkıntısı var.Bana ulaşamak isteyen ferhaaaa_t@hotmail.com ceb vermem uygun değil bakın ne güzel şarkı sözleri var beste yapımına yardımı olacak şekilde şarkı gibi söylediğim şarkı sözlerimde var ünlülelere duyurulur.

  8
  yorum beğen