Sbarro Bayiliğinin Şartları Nelerdir?

Sbarro, 2007 yılında TAB Gıda tarafından Türkiye’deki hizmetine başlatıldı. Kısa zamanda Türkiye’deki pizza severlerden tam not alarak geniş kitlelere adını duyurmuş oldu. Bu yıl itibariyle Türkiye’de 40’dan fazla şehirde neredeyse 90 adet restoran sayısına ulaştı. Ana ürün olarak pizza yapan bu restoran, yan ürün olarak da oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Pizzanın yanı sıra çorbalar, dürüm çeşitleri, kızarmış veya sotelenmiş sebzeler, köfte, makarna, fırın patates gibi ürünleri de müşterilerine sunmaktadır.

Ayrıca şunu da belirtmemizde fayda var: Sbarro’nun diğer pizza markalarından daha çok tercih edilmesini sağlayan en önemli unsur  dilim pizza menüsündeki diliminin küçük boy bir pizza boyutunda olmasıdır. Bu opsiyon sayesinde müşteriler hem daha ucuz hem de doyurucu bir ürüne kavuşma fırsatı bulmuş oluyorlar. Eğer sizler de Sbarro bayiliği alarak yüksek kazançlı bir yatırım fırsatına kavuşmak istiyorsanız, aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz bilgileri öğrenmenizde fayda var.

Sbarro Bayiliği için Adaylarda Aranan Özellikler

Ticaret sektöründe başarıyı yakalamak isteyen tüm kişi ve kuruluşlarda olması gereken genel özellikler, Sbarro bayiliğine sahip olmak isteyen adaylar için de geçerlidir.

  • Girişimci bir ruh ve başarı hırsı
  • İyi bir yönetim tecrübesi ve başarılı iş geçmişi
  • Bayilik için gerekli olan maddi kaynaklara sahip olmak

Lisans Eğitimi

Sbarro bayiliği lisansı için yukarıdaki kriterlere uygun olan aday, Tab Gıda’nın vermiş olduğu eğitim programına katılıp işletmeci olmaya hak kazanır. Bu lisansa sahip olan kişi, işletmeciliği kendisi üstlenebileceği gibi kendisinin tayin etmiş olduğu başka bir işletmeci ile de restoranını yönetebilmektedir.

Destek Hizmetleri

Sbarro işletmecileri, restoranlarının açılış hazırlıklarından itibaren her türlü pazarlama, lojistik, reklam, satın alma, insan kaynakları, eğitim, kalite kontrol ve operasyon gibi destek hizmetlerine ulaşma hakkı kazanırlar. Destek hizmetleri sayesinde hem iş kalitesi hem de iş güvencesi sağlanmış olup, işletmecilerin ayaklarını yere daha sağlam basmaları amaçlanmaktadır.

Bayilik için Gereken Yatırım Maliyeti

Sbarro bayilik ücreti restoranın bulunduğu yere, büyüklüğe ve restoranın tipine göre değişiklik göstermektedir. Ancak tabi ki bu ücretin minimum bir sınırı vardır. Bu sınır ise 400 bin amerikan doları ve buna ek olarak KDV ‘den başlar. Restoranın sahip olduğu özelliklere göre de artış gösterir. Bunun dışında net ciro üzerinden de yüzde 13 royalty alınmaktadır.

Restoran için Gereken Fiziksel Özellikler

Sbarro bayilik şartları arasında yer alan bir diğer unsur ise açılacak olan restoranın fiziksel özelliklerinin Tab Gıda tarafından belirtilen şartlara uygun olmasıdır. Yaya geçitlerine, okul veya dersanelere, sinemalara, alışveriş merkezinde veya alışveriş merkezine yakın yerlere ve ana arterlerde belirlenen lokasyonlar, restoran için oldukça uygun olacaktır.

Ayırca açılacak olan restoranın metraj bakımından bazı minimum değerlere sahip olması da gerekmektedir. İş yeri giriş katta bulunmalı ve giriş katın toplam kapalı alan boyutu minimum 300 metrekare olmalıdır. Restoran eğer Food Court’da ise depo dahil 100 metrekare alana sahip olması gerekmektedir.

Başvuru İçin

Sbarro bayiliğine sahip olmak için başvuru yapmak istiyorsanız, öncelikle www.sbarro.com.tr adresinden ön başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Formu eksiksiz bir şekilde doldurup gönderdikten sonra ise yetkililer tarafından size ulaşılıp bir sonraki aşamaya geçilmektedir. Ayrıca sorularınız için de yetkililere ulaşabilme imkanınız da bulunmaktadır.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here