Seyyar Gıda Satıcılığı Yaparak Para Kazanma

Ülkemizde işsizlik durumunu göz önüne aldığımızda ve insanların artık asgari ve altına maaşlarda çalışmak istemediğini düşündüğümüzde artık herkesin kendi işini kurmak istediğini anlıyoruz. Bu doğrultuda sizlere konumuz içerisinde yeni bir iş fikri yaratmak isteyen ve kendi işine sahip olmak isteyen kişiler için seyyar gıda satışı yaparak para kazanmanın yollarını anlatacağız. Hepimizi kapsayan bir konu olan gıda tüketimini dışarıda var olan satıcılardan görmekteyiz. Her köşe başında yer alan seyyar gıda satıcılarının enfes ve birbirinden lezzetli tüketim ürünlerinin ortaya saçtığı o güzel koku sayesinde insanlar kuyruk oluşturuyor. Sandviç, sosisli ekmekler, köfte ekmekler, mısırlar, kebaplar, midye dolma, kestane ve daha birçok iştah kabartan o harika lezzetler oldukça karlı ve eğlenceli bir iş fikirleri çerçevesinde yer alıyor.

Gıda ve gıdaya dair hazır yiyecek sektörü hiçbir zaman eskimeyen ve oldukça kazançlı olan bir sektörü kapsamaktadır. Uzun yıllardır sürdürülen bir iş potansiyeli olan seyyar gıda satışı günümüzde halen popüler ve en çok kazandıran işler arasındaki yerini koruyor. Sürdürülebilir bir iş potansiyeli olan seyyar gıda satışı işinde sizlerde marifetlerinize bağlı olarak veya çevrenizde işsiz olan fakat lezzetli yiyecekler hazırlayan biri var ise düşük maliyet yatırımları yaparak şirin bir işletme açabilirsiniz. İnsanoğlunun önemli bir ihtiyacı olan gıda işi sürekli var olan bir durum olduğundan ötürü seyyar gıda satışı işi hiçbir zaman popülerliğini kaybetmeyeceğinden direkt olarak bu işe girişmenizi öneriyoruz.

Seyyar Gıda Satışı Yapabilmek İçin Hangi Yollar İzlenilmeli?

Seyyar gıda işi üzerine kimler yapabilir ve nasıl bir kazanç sağlanabilir gibi bilgilere değinmeden evvel sizlere bu işi kafanıza göre yapamayacağınızı söylemekte fayda var. Öncelikli olarak seyyar gıda satışı için diğer işletmelerde de olduğu üzere belediye başta olmak üzere diğer ilgili kuruluşlardan izin almanız gerekiyor. Seyyar gıda satışı için ilgili kuruluşlara yapacağınız başvuru neticesinde onay aldıktan sonra satışınızı belirleyeceğiniz bölge ve konumu iyi belirlemeniz gerekmektedir. Tekrar değinmek gerekirse gerekli olan belgeleri mutlaka halletmeniz gerekiyor, aksi  takdirde zabıtlardan başınız ağrıyabilir. Kar elde edeyim derken işleme tabii tutularak ceza yiyebilir ve zarar edebilirsiniz.

Seyyar Gıda Satışını Kimler Yapabilir?

İsteyen herkes seyyar gıda satışı yapabilmektedir. Fakat bu işi yapabilmek için hemen yukarıda da belirttiğimiz üzere gerekli belgeleri ve izinleri almış olmalısınız, aksi takdirde pek bir ilerleme kaydedemezsiniz. Bu durum kapsamında belirtmek gerekirse zaten sadece bölge olarak belirli izinli olan yerlerde seyyar arabalara izin verilmektedir. Uzun lafın kısası bu işi tam tertipli ve düzenli yapmak istiyorsanız kafanıza göre hareket etmemelisiniz. Seyyar gıda satıcılığı üzerine birçok kişi farklı yorumlar beslese de siz hedeflerinizden asla şaşmamalısınız. Nedeni ise seyyar satıcıların bazılarına sorduğunuzda karın tokluğuna derler, bazıları ise 2-3 daire satın aldığını söylerler. Fakat gerçekleri söylemek gerekirse, konum olarak iyi bir bölgedeyseniz ve özelliklede gençlerin olduğu yoğun bir bölge ise oldukça kazançlı bir iştir.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here