Sıfırdan Başlamak Ve İş Önerileri

Sıfırdan ne iş kurabilirim düşüncesi aklınızı sürekli kurcalıyorsa ve işin içinden çıkamıyorsanız o halde belki bu yazıyı okuduktan sonra aklınızda bazı şeyler canlanabilir ve kendinize bir ışık bulabilirsiniz. Sıfırdan iş kurabilmek için belli bir sermayeye ihtiyacınız olacaktır. Sermayeniz var ise, evet bazı işleri detaylıca düşünebilir ve sıfırdan başlayarak yeni iş kurabilirsiniz. Belki bir dönerci salonu olabilir, yada bir cafe işletmeciliği, sermayenizin durumuna göre bazı işler size ışık tutabilir ve yol gösterebilir. Ne tür bir iş kurmak istediğiniz tamamen elinizdeki parayla alakalıdır. Bir bayilikten franchise almak isteyebilirsiniz, mesela bazı bayiler işlerinin gerçekten devam edebilmesi ve istikrarlı çalışacak kişileri bulduklarında isim hakkı almadan bayilik verebilmektedirler. Bu tarz bayilikleri araştırabilirsiniz. Hangi sektörde iş kurmak istediğinizde tabi ki bu bağlamda önemli.

Parasız iş kurmak istiyorum derseniz, eğer o halde işiniz biraz daha zor olabilir ama ümitsizliğe kapılmak yerine araştırma içerisine girebilirsiniz. Gıda sektörü, moda sektörü, tekstil sektörü, hırdavat ve ya elektronik gibi birçok sektörün teminatlı kredi ile çalışmaya başladıktan sonra ödeyebileceğiniz iş seçenekleri bulunmaktadır. Herhangi bir bayinin isim hakkını almak ve işletmek istiyorsanız bu bayilerle çalışmaya başladıktan sonra ödemeli bir seçim yapabilirsiniz. KOSGEB’e başvuru yapabilir hibe kredi alabilir işinizi kurabilirsiniz. Yaklaşık 40 veya 50 bin e kadar hibe kredi alabileceğiniz bir iş sektörü seçerek hayatınıza ve işinize sıfırdan başlayabilme imkanı bulabilirsiniz. Yapabileceğiniz ve yetenekli olduğunuz alanları seçerek birçok işi sermayesiz de gerçekleştirebilirsiniz.

Param olmadan nasıl iş kurabilirim diyenlerdenseniz eğer, özellikle iş kolunu seçeceğiniz alanda yeteneklerinizi sıralayarak bu işe başlamak daha doğru olacaktır. Pazarlama sektöründe çalışabilir ve sermayesiz iş yapabilirsiniz. İnternetle alakalıysanız ücretsiz bir site açarak belli yeteneklerinizi ortaya çıkartarak sitenizden para kazanabilirsiniz. Tamamen ev gıda ürünleri satışı yapacaksanız, evinizde hazırlayacağınız birçok ürünün satışını yapabilir kısa bir araştırma içine girip ev lokantaları ve ev yemekleri gibi firmaları araştırıp onlarla görüşme sağlayabilirsiniz. Boş durmayı sevmeyenlerdenseniz eğer, mutlaka kendinize bir iş bulacaksınız demektir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here