Son 10 Yılın Gözde İş Fikirleri

Her girişimci sermayesini doğru iş koluna yatırarak parasını katlamak ister. Bunun için belirli bir tecrübe, yetenek ve iyi araştırma yapmak gerekir. Sermayenin doğru iş koluna yatırılması kadar, o iş hakkındaki bilginiz ve arza ne kadar iyi karşılık verebileceğiniz önemlidir.

Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte insanlar artık daha hızlı yaşamaya başladı. Çoğu işlem internet üzerinden birkaç tıkla halledilirken, iş kolları da yavaş yavaş sanal aleme kaymaya başladı. İnternet alemiyle birlikte hayatı kolaylaştıracak ve hızlandıracak iş kolları, son 10 yılın gözde işleri arasında yer alıyor.

1) Mobil Danışmanlık Hizmeti

Yukarıda da belirttiğimiz gibi artık bütün şirketler internet dünyasına girmeye başladı. Çoğu şirket mobil uygulamalara geçmenin derdine düşmüş durumda. Eğer ki siz ve kurduğunuz şirket, başarılı ve düşük maliyetli mobil danışmanlık hizmeti veriyorsa, bu alanda hızlı bir şekilde büyüyebilirsiniz.

Yapılan araştırmalara göre dünya üzerinde cep telefonu sahibi sayısı, diş fırçası sahibi insanların sayısından çok daha fazla. Bu da demek oluyor ki işinizi doğru bir şekilde yaptığınız sürece mobil danışmanlık hizmeti sektöründe batma şansınız oldukça düşük.

2) Kontrol Hizmetleri

Bir diğer parlak iş fikri ise kontrol hizmetleri vermek. Bu iş kolu da yine internet üzerinde geçerliliğini koruyor. Bildiğiniz gibi her geçen gün yeni bir e-ticaret sitesi kurulmakta, birbirinden farklı uygulamalar piyasaya sürülmektedir. Fakat bu sitelerin ve uygulamaların çoğu hatalıdır. Bu hataların fark edilmemesinin nedeni ise yeterli düzeyde test edilmemesinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle de kontrol hizmetlerine olan talep oldukça yüksektir ve gün geçtikçe de yükselmeye devam edecektir.

3) Otomat Makineleri

Son 10 yılın gözde iş fikirleri arasında yer alan örnekler genellikle ya internet aleminde oluyor ya da insanların hayatlarını hızlandıran fikirler oluyor. Bir diğer fikir de insanlara zaman kazandıran otomat satış makineleri.

Genellikle otomat makinelerinde cips, kola, bisküvi gibi sağlıksız ürünler satılmaktadır. Fakat insanlar artık daha sağlıklı beslenmek istemektedir. Bu nedenle otomatlar makinelerine artık sağlıklı yiyecekler konulmaya başlanmış ve büyük başarı elde edilmiştir. Siz de okul, ofis, şirket gibi yerlere bir otomat makinesi yerleştirerek durumu test edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here