Sosyal Medya Uzmanlığı Yaparak Para Kazanın

Kendinize bir sosyal medya uzmanı diyorsanız, özgeçmişinizi paylaşmaktan asla korkmamalısınız. Sosyal medya, pazarlamanın ve müşteri hizmetinin sadece başka bir yönüdür.Öğrencilerle, stajyerlerle ve yeni mezunlarla sosyal medya pazarlamasına nasıl girdiklerini veya bu alanda çalışmanın nasıl bir şey olduğunu düzenli olarak soruyoruz.

Her biri bu işten gayet memnuniyet duyduklarını ve oldukça kazançlı olduğunu söylemekteler. Sosyal medya işi İngiltere’deki herkesin hayatında büyük bir rol oynamaktadır ve işletmelerin pazarlama, katılım ve lider üretme aracı olarak kullanmasını sağlamaktadır. Facebook gibi sosyal ağların kişisel kullanımı sayesinde, çoğu kişi sosyal platformların temel işlevlerini anlar; ancak işletmeler, sosyal medya pazarlama faaliyetlerinden geri dönüş sağlamak için uzmanlardan yardım talep etmektedir.

Ne Kadar Kazanılır?

Çalıştığınız yerin maaş veriş tarzına göre değişmektedir.

Nasıl Başvururum/Başlarım?

Büyük çaplı işletmeler kesinlikle ve kesinlikle bünyelerinde sosyal medya uzmanı barındırmak zorundadır. Çünkü sosyal medya işletmeyi büyütmek, tanıtmak ve satışları arttırmak adına oldukça değerli bir platformdur. Hal böyle olunca işletmelerde bu fırsatı profesyonel bir şekilde değerlendirmek istemektedirler. Bu durumda, siz sosyal medya uzmanlarına oldukça fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Tek yapmanız gereken ilgili firmalar ile görüşüp, bilgi, birikim ve deneyimlerinizden bahsetmek olacaktır. Geçmişte size referans olacak köklü firmalar ile çalıştıysanız eğer bu durum size artı puan kazandıracaktır. İnternet üzerinden ilanları araştırıp başvuru şartlarını ve firmanın taleplerini inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here