arama

Spor Dallarında Anketörlük Yaparak Para Kazanma

Anketörlük Yaparak Para Kazanma Detaylı Anlatım
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • BS
  • 1 Star
    Loading...

Değişen ve gelişen dünyanın etkileri ile para kazanmak da daha zorlu bir hal aldı. İş imkanları ne kadar artsa da aynı oranda talep de arttığı için herkes dilediği yerden para kazanma şansına sahip olmuyor. Maalesef insanlar üniversite okudukları bölüm dışında işlerde çalışmak zorunda kalıyor. Bazen de üniversite okurken çalışmak zorunda kalıyor. Eğitim hayatı zor ve öğrencilerin geneli okurken çalışmayı tercih ediyor.

Bu durum her ne kadar zor olsa da yapabilen yüzlerce öğrenci var. Kimileri küçük dükkanlarda, garsonluk, kasiyerlik ya da stand hostesliği yaparken kimileri de anketörlük yapıyor. Zaman zaman herkesin anketörlük yaptığı anlar olmuştur. Çünkü çok yaygın ve iyi bir şekilde yapıldığı taktirde getirisi yüksek. O halde anketörlük yaparak para kazanmanın tam olarak yapılış şeklini size aktaralım.

Eğer yoğun bir hayatınız var ve tam zamanlı çalışacak kadar vaktiniz yoksa, ya da çalıştığınız işlerden elde ettiğiniz ücret sizi tatmin etmiyorsa ek işlere başvurabilirsiniz. Bunlardan birincisi ve neredeyse en çok tercih edileni anketörlüktür. Aynı zamanda hem sanal ortamda, hem de normal görüşmeler aracılığı ile yapılabildiği için rahat bir iştir.

Anketörlük Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Anketörlük yaparak para kazanma işini herkes yapabilir. Bunun için herhangi bir sermayeye ihtiyacınız yoktur. Kısa sürede anlayabileceğiniz ve zorlanmadan yapabileceğiniz bir iş olduğu için kazancınız sizi mutlu edecektir. Kimi şirketler tam zamanlı anketörler ile çalışır. Ama bu genel olarak ek iş amacı ile yapıldığı için herkes yarı zamanlı olarak çalışmayı tercih eder.

Belirli şirketler hazırladıkları anketlerin insanlara sunulması ve fikirlerinin alınmasını ister. Bu sırada siz devreye girerek anketörlük görevini üstlenirsiniz. Eğer bu işi internet üzerinden yapıyorsanız sizin anketleri doldurmanız yeterli olacaktır. İnternet anketörlüğü adı altındaki internet sitelerinde iş ilanları bulunmakta. Bu ilanlar sayesinde hızlı bir şekilde yeni işinize kavuşmuş olursunuz.

Bir diğer şekli ise saha anketörlüğüdür. Saha anketörleri şirketlerin verdiği anketleri sokakta gördükleri insanlar aracılığı ile doldurur. Bu genelde kalabalık meydanlarda herkesin karşılaştığı bir durumdur. Eğer saha anketörlüğü yapacaksanız kontrol edildiğinizi bilmekte fayda var. Anket yaptığınız kişilerin iletişim bilgilerini almanız zorunludur. Bu sayede şirket geri dönüş yapacak ve anketin doğruluğunu sorgulayacaktır.

Anketörlük Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anketörlük yaparken insanlar ile iletişiminize özen göstermelisiniz. Onları sıkmadan ve çok fazla üstelemeden bu işi yapmalısınız. Aksi taktirde çevreden çok sert tepkiler alabilir ve işinizden olabilirsiniz. Kibar bir dil kullanmak en uygunu olacaktır.

Aynı zamanda çalıştığınız şirkete dikkat etmelisiniz. Güvenilir ve kurumsal olması sizin paranızı zamanında almanızı sağlayacaktır. Eğer hiç adını bile duymadığınız bir şirket ya da firma ile çalışırsanız boş yere zamanınızı öldürmüş olursunuz. Ücretler bazen saatlik bazen de günlük verilmekte. İşe başlamadan önce bu detayları konuşun.

 

Evde Ek İş İlanları
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.