Su Bayiliği Açmak

Su insanların hayatını devam ettirmesi için en önemli içecektir. Doğada, tarihte, birçok geçmiş zamanı göz önünde bulundurduğumuzda nerdeyse birçok savaşın sebebi sudur. Suyun bu kadar büyük bir hayati önem taşıdığı bu hayatta su ticareti hiç bir zaman ölmeyecek bir iştir. İnsanlar su ihtiyaçlarını bazen çeşmeden sağlar bazen de hazır su diye adlandırdığımız damacana firmalarından su ihtiyacını karşılar. Günlük olarak içtiğimiz suları genelde hazır su olarak tercih etmekteyiz. Bu yazımızda sizlere su bayiliği açmak hakkında tüm detayları aktaracağız.

Su Bayiliği Nasıl Açılır?

Su satan birçok büyük firma bulunmaktadır. Bu büyük firmalar daha geniş kitlelere hitap etmek için su bayilikleri dağıtmaktadır. Eğer bir kişi su bayiliği açmak isterse bu firmalara başvuruda bulunabilir. Hazır su satmanın bir diğer yolu ise kaynaktan direk sizin getirmenizdir. Bu yöntemde iş yükü çok fazladır, ama iş yükünün bu kadar fazla olmasıyla doğru orantılı bir şekilde maliyette bir o kadar azdır. Maliyetin bu kadar düşürülüp çok büyük bir karla su satışı yapmak mümkündür. Tabi böyle bir iş yapılmadan önce bulunduğunuz bölgenin belediyesinden izin almak zorundasınız. Su bayiliği açılışı belirli bir sermaye ile yapıla bilmektedir. Yatırdığınız para ile aldığınız suyu sattıktan sonra ana sermayenizi %90 ölçüde arttırmış olacaksınız. Kar oranı çok yüksek işler arasında gelmektedir.

Su bayiliği Açarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Su bayiliği açmanın prosedürleri çok fazla yoktur. Fakat su satışı yapacak olan kişilerin çok dikkatli olması gerekmektedir. İnsanların bu kadar sık tükkettiği bu içeceğin doğru koşullarda muhafaza edilmesi gerekir. İnsan sağlığını riske atıcak bütün eylemlerden kaçınmalısınız. Su bayiliği açmış kişilerin dikkat etmesi gereken noktalardan biri ise ağırlık kavramıdır. Günde taşıdığımız 1 damacana sudan yola çıkarak bu işin rahat oldunu düşünürseniz çok büyük bir yanılgı içerisine girersiniz. Günde bazen 500 damacana taşımak zorunda kalabilirsiniz bu sizin belinize, beden sağlığınızda önemli sorunlara yol açabilir. Bundan dolayı bu işi gerçekleştirecek kişilerin bu durumlara dikkat etmesi çok önemlidir. Herşeyin olduğu gibi suyunda bir bozulması süresi bulunmaktadır. Bozulmuştan öte daha çok bayatlamış su diye de ifade edebiliriz bu durumu. Bu tarz insan sağlığını tehlikeye atacak durumların takibini iyi bir şekilde yapıp dikkat etmelisiniz.

Su Bayiliği İle Birlikte Yapılacak İş Fikirleri

Su bayiliği yalnız başına yapıldığı taktirde sizi pek tatmin etmeyebilir. Çevrenizde de görmüş olacaksınız ki su bayilerinin birçoğunda aynı zamanda tüp satışı da yapılmaktadır. İnsanlar bu tarz ihtiyaçlarını genelde bir arada karşılar, tüp ve suyu aynı yerden almaya özen gösterir. Doğalgaz giderek yaygınlaşmış olsa da kullanılmayan alanlar kullanılan alanlardan daha fazladır. Bu yüzden tüp satışı uzun bir süre daha rövanşta kalacaktır. İnsanşarın temel ihtiyaçlarının hiç bir zaman tükenmeyeceğinden dolayı bu tarz bir iş yapmanız size kalıcı bir kazanç sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here