TAB Gıda Franchise Şartları

TAB GIDA TÜRKİYE’NİN LİDERİ

TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş Franchise Müdürü İlhan Erkan: “Dünya çapında 2 binin üzerinde restoranımız ve 50 bin civarındaki çalışanımızla, Türkiye ve Çin’de lider hızlı servis restoran zinciri işletmesiyiz.” dedi.

İlhan Erkan TAB Gıda FR müdürü

TAB Gıda’nın, Türkiye’de ve uluslararası alanda fast food pazarındaki yeri nedir?

TFI-TAB Gıda Yatırımları (TAB Food Investment) olarak, dünya çapında 2 binin üzerinde restoranımız ve 50 bin civarındaki çalışanımızla, Türkiye ve Çin’de lider hızlı servis restoran (QSR) zinciri işletmesiyiz. Türkiye’de sektörümüzde lideriz. 1995 yılında dünyada sektörün öncülerinden biri olan Burger King’in ana geliştirici ve üretici haklarını alarak başladık. Bugün Burger King, Sbarro, Popeyes ve Arby’s gibi dört global, Usta dönerci ve Döner Stop ile de iki ulusal olmak üzere toplam altı markamız ve Türkiye’nin hemen hemen her yerinde bin 200’e yakın restoranımızla Türkiye’de sektör lideriyiz. Türkiye genelinde 650’den fazla Burger King, 80’e yakın Sbarro, 200’ü aşkın Popeyes, 70’den fazla Arby’s, 150’ye yakın Usta Dönerci ve 7 Döner Stop restoranımız bulunuyor.

Franchise şartlarınız neler?

Franchise yatırımlarımızda girişimci ruhu, başarma hırsı, başarılı bir iş geçmişi ve yönetim tecrübesi olan, yatırımın gerektirdiği finansal kaynaklara sahip işletmeci franchise adaylarını tercih ediyoruz. Seçilen işletmeci adayı, TAB Gıda tarafından verilen eğitim programına katılarak işletmeci olabilme hakkını kazanıyor. Lisans alan kişinin kendisi işletmeci olabildiği gibi bu kişinin tayin edeceği bir işletmeci de restoranın yönetimini yürütebiliyor.

TAB Gıda olarak yatırımcılara iki ayrı opsiyon sunuyoruz. Birinci opsiyon AVM dışında yer alan restoranları kapsıyor ve yatırımcılar dilerse inşaat ve ekipman yatırımını kendileri üstleniyor. İkinci opsiyonda ise yatırım tamamen TAB Gıda tarafından yapılarak anahtar teslim modeliyle hayata geçiriliyor.

Peki, bünyenizdeki markaların franchise bedelleri nedir?

TAB Gıda markalarında yatırım maliyeti restoranın yerine, tipine, bulunduğu konuma ve büyüklüğüne bağlı olarak değişiyor. Bununla birlikte franchise yatırımları Burger King için 500 bin USD+KDV ’den, Popeyes için 400 bin USD+KDV’den, Sbarro için 250 bin USD+KDV’den, Arby’s için 400 bin USD+KDV ’den, Usta Dönerci için ise 250 bin USD+KDV’den başlıyor.

Franchise yatırımcılarınıza salata, ekmek ve patates gibi ürünler ürettiğiniz fabrikalarınızdan bahseder misiniz?

TAB Gıda olarak gıda işletmeciliğinde her ihtiyacı kendi içerisinde çözen yüzde 100 yerli bir ekosistem kurmuş bulunuyoruz. İleri teknolojili et işleme tesisi Ekur Et, Türkiye’nin en büyük patates işleme fabrikası AtaKey ve üstün teknolojiye sahip unlu mamüller fabrikası Ekmek Unlu Gıda ve sebzelerin işlendiği Fasdat Sebze Doğrama Fabrikası ekosistemimize büyük bir güç katıyor.

Tüm bu üretime yönelik yatırımlarımız sayesinde franchise yatırımcılarımız;  kaliteli ve uygun fiyatlı ürün tedarikini TAB Gıda güvencesi ile yapabiliyor. Bu da özellikle gıda alanına yatırım yapmak isteyenler için güvenli ve öngörülebilir bir yatırım anlamına geliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here