TAB GIDA’DAN FRANCHISE YATIRIMCILARINA KAZANÇ FIRSATI

Türkiye hızlı servis restoran işletmeciliğinin lider markası TAB Gıda, dört global ve üç yerli markası ve sahip olduğu güçlü gıda ekosistemi ile franchise yatırımcılar için de cazip kazanç fırsatları sunuyor.

Hızlı servis restoran işletmeciliğinde 25 yıllık tecrübesi ile sektör lideri olan TAB Gıda, Burger King®, Sbarro®, Popeyes®, Arby’s® ve Usta Dönerci® markalarıyla franchise yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor.

Türkiye’nin hemen hemen her yerinde 1.200’e yakın restoranıyla hizmet veren TAB Gıda, franchising konusunda yatırımcılarına iki ayrı opsiyon sunuyor. Birinci opsiyon AVM dışında yer alan restoranları kapsıyor ve yatırımcılar dilerse inşaat ve ekipman yatırımını kendileri üstleniyor. İkinci opsiyonda ise yatırım tamamen TAB Gıda tarafından yapılarak anahtar teslim modeliyle hayata geçiriliyor. TAB Gıda markalarında yatırım maliyeti restoranın yerine, tipine, bulunduğu konuma ve büyüklüğüne bağlı olarak değişiyor. Bununla birlikte franchise yatırımları Burger King® için 500 bin USD+KDV ’den, Popeyes® için 400 bin USD+KDV’den, Sbarro® için 250 bin USD+KDV’den, Arby’s® için 400 bin USD+KDV ’den, Usta Dönerci® için ise 250 bin USD+KDV’den başlıyor.

Girişimcilik yetkinliği ve tecrübe tercih sebebi

TAB Gıda, yatırımcılarını seçerken öncelikli olarak girişimci ruhu, başarma hırsı, başarılı bir iş geçmişi ve yönetim tecrübesi olan, yatırımın gerektirdiği finansal kaynaklara sahip işletmeci franchisee adaylarını tercih ediyor. Seçilen işletmeci adayı, TAB Gıda tarafından verilen eğitim programına katılarak işletmeci olabilme hakkını kazanıyor. Lisans alan kişinin kendisi işletmeci olabildiği gibi bu kişinin tayin edeceği bir işletmeci de restoranın yönetimini yürütebiliyor.

TAB Gıda franchise sözleşmesinin imzalanması ile başlayan birinci süreçte yatırımcı adaylarına Franchise departmanı ile danışmanlık veriyor.  Restoran açılışını takip eden süreçte ise restoranlara yaptıkları ziyaretler ile markalarımızın müşterilerine en iyi hizmeti sunabilmeleri için gerekli denetimler yapılıyor. İhtiyaçları doğrultusunda destek sunuluyor.

Lokasyon seçimi kritik ve önemli

TAB Gıda franchise yatırımında lokasyona büyük bir önem veriyor. Lokasyon seçimleri restoranın yerine, tipine, bulunduğu konuma ve büyüklüğüne bağlı olarak değişiyor. Bunların dışında yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler, alışveriş merkezleri, sinema, okul, dershane yakınları, hızlı servis işletmeciliğine uygun ana arterler restoran açılacak lokasyonda aranan özellikler arasında. Restoran açılacak lokasyon öncelikli olarak TAB Gıda yetkilileri tarafından onaylanıyor.

TAB Gıda Franchise Müdürü İlhan Erkan, “Franchising sisteminde başarılı olmak için yatırım yapılan markayı sahiplenmek gerekiyor.” Yatırımcılar öncelikle franchising sisteminde seçtikleri markanın başarılı olup olmadığına bakmalılar diyen TAB Gıda Franchise Müdürü İlhan ErkanTüketicilerin sevdiği, bildiği ve tercih ettiği markalara franchising yatırımı yapmak önemli bir avantaj. Diğer taraftan markanın kendini yeniliyor olması, menülerinde yenilikçi olması da önemli bir tercih sebebi. Lokasyon, konvansiyonelin yanı sıra dijital kanallardan erişim de o markaya franchising yatırımı yaparken dikkat edilecek hususlar arasında. Franchising sisteminde başarılı olmak için ise yatırım yapılan markayı mutlaka içselleştirmek ve sahiplenmek gerekiyor. Bir markanın kimliğine işletme kültürüne ve standartlarına ne kadar hızlı uyum sağlarsanız o kadar hızlı başarılı olursunuz. Bunun için marka tarafından verilen tüm eğitimlere ve organizasyonlara katılıyor olmak; çalışanlarınızın o markanın sistemine uyumu ve aidiyet duygusunun artması açısından büyük bir önem taşır. Hem çalışanlarınız hem de siz işletmeci olarak ne kadar o sistemi benimsiyor ve parçası olduğunuzu hissediyorsanız; o kadar başarılı olursunuz.  Franchising bir ekosistemdir ve o ekosistemi ne kadar iyi tanıyorsanız avantajlarından da o kadar iyi yararlanırsınız. Biz TAB Gıda olarak Türkiye’nin global işletme markası olma hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz.  Ekmek, patates, et ve salata başta olmak üzere gıda tedarikini gerçekleştirdiğimiz, lojistik operasyonunu yürüttüğümüz ekosistem şirketlerimiz ve restoranlarımızla sadece Türkiye değil, Çin başta olmak üzere, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, Gürcistan ve Kıbrıs’ta da büyümemizi sürdürüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here