Türkiye’de Tanınan En Genç Girişimciler

Birçok liste en genç girişimcileri sıralıyor ve başarı öyküleri gelecek girişimci adaylarına örnek oluşturuyor. Türkiye’de de tanınan en genç girişimciler birçok başarıya imza atan isimler arasında.

Sedat Kılıç:

İsmini duyuran ve dünya listelerine kadar giren Türk girişimcilerden biri olan Sedat Kılıç, 21 yaşında Alse Makine’yi kurarak ‘Economizer’i geliştirmiştir. Bu ürün birçok firmanın kullandığı bir ürün olmuştur. Dünya çapında kullanılan ‘Economizer’ ile kaynak makinelerinde %90’a kadar gaz tasarrrufu sağlamayı başaran Sedat Kılıç işlem hacmi oldukça yüksek maliyette işler yapmaya devam ediyor.

Nevzat Aydın:

İsmini bilmeseniz dahi girişimciliğini kesinlikle biliyorsunuzdur. ‘Yemeksepeti.com’un kurucusu olan Nevzat Aydın, 2001 yılında siteyi kurararak ülkede en büyük girişime imza attı. 2015 yılında Delivery Hero tarafından site satın alınsa da şu an CEO olarak ‘yemeksepeti.com’da kariyerine devam ediyor. ‘Yemeksepeti.com’ halen giriş yaparak lezzetli yemeklere tek tık ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Kerem Çatay:

Henüz 25 yaşında çok büyük bir girişime imza atan Kerem Çatay, ‘Ay Yapım’ın kurucusudur. Türkiye’nin en karlı girişimlerinden biri olan film ve dizi yapım şirketi halen ülkemizin en önemli televizyon kanallarında gösterilen dizileri ile adından bahsettirmeye devam etmektedir. Kerem Çatay, şu anda ‘Ay Yapım’ın CEO’su olarak ve film yapımcısı olarak kariyerini sürdürmektedir.

Mark Zuckerberg:

Herkesin bildiği ‘Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckenberg başarılı ve genç girişimciler arasında yerini ilk sıraya koyabilir ve uzun yıllar zirvede kalabilir. Platformu kurduğunda henüz üniversite öğrencisi olan Mark günümüzde en zengin kişiler arasında listede.

Hallmark Gold Crown Müşteri Memnuniyeti Anketi

Kaan Kayabalı:

Son yıllarda adından çok sık bahsettiren ‘onedio.com’un yaratıcısı olan Kaan Kayabalı, 30 yaşına gelmeden başarılı girişime imza atmış kişilerden biri. ‘Yeni Fikirler, Yeni İşler’ yarışmasında da derece alarak birinci olan Kayabalı aylık bazda değerlendirildiğinde çok yüksek hitlere sahip bir sitenin kurucusu ünvanını taşıyor. ‘Onedio.com’ için yatırım desteği alan Kayabalı ülkemizin en başarılı girişimcileri arasında listede kendine yer buluyor. ‘Onedio.com’a halen üye olabilir ve içeriklerinizi yayınlayabilirsiniz. Ancak yayınlama öncesinde editör onayına ihtiyacınız olmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here