Vestel Beyaz Eşya Bayiliği Nasıl Alınır?

Dünyada adını duyuran teknoloji şirketlerinden biri olan Vestel şirketler gurubu, 1984 yılından itibaren faaliyetlerine başlamıştır. Bünyesinde toplam 23 şirket bulundurmaktadır. Bu şirketler altında aktif faaliyette bulunan teknoloji gurupları; beyaz eşya ürünleri, led teknoloji gurupları, dijital ürün gurupları, tüketici elektronik ürünleri bulunmaktadır. Profesyonel bir ekip ve dünya çapında yenilikçi bir teknoloji merkezine sahip şirketten sizde sektör bazında yararlanmak istiyorsanız Vestel bayiliği başvurusunda bulunabilirsiniz. Şuan 150’den fazla ülkeye ihraç eden şirket televizyon piyasasında Avrupa’da ikinci sırada yer almaktadır. Ar-Ge harcamalarında dünya çapından ilk 1000 şirket arasından bulunan 3 yerli firmadan biri olarak yer almaktadır.

Vestel Bayiliğine Nasıl Başvuru Yapabilirim?   

Öncelikle merkezi İstanbul’da bulunan firmaya bayilik veya yetkili servis şubesi açmak için başvuruda bulunmak istiyorsanız; merkez ofise gidebilir, web adresinde yer alan iletişim bilgilerinden irtibat kurabilir veya kurumsal web adresinde yer alan başvuru formu ile iletişim kurarak talebinizi iletebilirsiniz. Bunlar haricinde bulunduğunuz bölgede yüz yüze görüşüp bilgi almak istiyorsanız; bölgeniz içinde yer alan en yakın bölge müdürlüğüne giderek yetkili biriyle yüz yüze görüşebilirsiniz.

Vestel Bayiliği Almanın Şartları Nelerdir?

Her bayilik başvurusunda olduğu gibi Vestel şirketler gurubundan da bayilik almak istiyorsanız bunun belli şartları bulunmaktadır. Bu şartlar:

  • Bayi adayı mutlaka kurallara riayet eden sorumlu birey olmalıdır
  • Yatırım yapılacak miktarda sermaye potansiyeline sahip olunmalı
  • Bayilik için mutlaka teminat gösterilmesi zorunludur
  • Herhangi bir ticari faaliyetlerini engelleyecek bir durum olmamalıdır
  • Bayilik almak isteyen kişi bu hakkını devredemez ve işletmenin başında yer almalıdır
  • Şubenizde mutlaka iş potansiyeline göre belli miktarda eleman bulunması gerekir
  • Personeli iyi idare eden ve müşteri sorunlarına çözüm odaklı yaklaşabilen bir idareci olunmalıdır
  • Bulunduğunuz bölge veya semtte firmayı temsil etmenizden ötürü firma politikalarına göre hareket etmeniz gerekir. Mesela; Vestel bayi şartlarına göre mağazada farklı ürün gurupları içeren kampanyalar yapmamanız gerekir.

Beyaz Eşya Bayiliğinde Ne kadar Kazanabilirim?

Beyaz eşya sektöründe çok büyük kar oranları aranmamalıdır. Bu sektörde önemli olan müşteri kitlesini artırarak hızlı satış oluşturmaktır. Farklı bir durumda hızlı satışın olmadığı yerlerde ve mağazada giderlerinizi düzenlemekte zorluk çekebilirsiniz. Fakat markanın bilinir olması ve ulusal reklamların ve cazip kampanyaların devamlı öne çıkması size artı bir avantaj sağlayarak satış oranlarınızı mutlaka artırmaktadır. Vestel bayi kar marjları çektiğiniz mal ve aldığınız primlere göre değişmekle birlikte ortalama olarak %10 ile %18 arasında değişmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here