Yemek Kitabı Hazırlayarak Ek Gelir Sağlayın

Yemek kitabı hazırlayarak evden doğru ek gelir sağlayabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Gelişen teknolojinin getirisinin birçok olumlu sonucu olsa da olumsuz sonuçları da görmezden gelinmeyecek kadar fazla. Bunlardan bir tanesi de gereksiz veya yanlış bilginin çok oluşu. Bilginin paraya dönüşebildiği şu dönemlerde güzel bir araştırma ve kanıtlanmış gerçeklerin yazıldığı bir kitap üreterek bunu gerek piyasada gerekse elektronik ortamda satabilirsiniz ve bunları evde oturduğunuz yerden yapma şansına sahipsiniz. Neden olmasın demeyin! Farkında olmasak bile öğrendiğimiz birçok bilginin geçmiş nesillerin tecrübe ve deneyimlerini belki taşlara duvarlara belki de kağıtlara kitaplara yazdığı bilgilerin özümsenip zamanın şartlarına uydurularak yenilenmesi sonucu oluştuğu bir gerçek. Ülkemizde birçok kadının yoğun çalışma şartlarından dolayı yemek yapamadığını, dışarıdan sipariş verdiğini ve böylesinin hem ev yemeğine kıyasla daha sağlıksız hem de daha pahalı olduğunu görüyoruz. Askeri ücret ile çalışan bir bireyin günlük tahmini 15 TL’ye dışarıdan karnını doyurduğunu düşünürsek bu rakam cepleri yakmaya yetecek kadar büyük bir rakam oluveriyor. E hal böyle olunca evde yemek yapmayı öğrenmek için bir kitap alınıp boş zamanlarda okunabilir, hem güzel ev yemekleri yapmak öğrenilip hem de tasarruf etmek öğrenilebilir. Peki siz neden bu kitapları yazıp satan, bu işten gelir sağlayan kişi olmayasınız?

Yemek Kitabı Satışına Nasıl Başlanır?

Belki bir kağıda deftere belki de internet üzerinden hemen bilgilerinizi kağıda dökmeye başlayabilir, görseller ve tecrübe kokan bilgileriniz ile işin püf noktalarını okurunuza vererek onlarında memnun kalmasını ve tasarruf etmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik bu işte başlamak için herhangi bir yatırımcınızın veya birikiminizin olmasına da gerek yok. Siz de yeni çıkan yemek kitapları listesinde adınızı bulabilirsiniz.

Yemek Kitabı Satışı İle Ne Kadar Kazanılabilir?

Bu kitaplarınızı nasıl nerede pazarladığınıza ve nasıl bir kitleye hitap ettiğinize göre değişebilir. Açıkçası birçok parametreye bağlı diyebiliriz fakat eğer siz kaliteli özgün ve doğru içerik paylaşırsanız bilgi açığının bu kadar yüksek olduğu bu konuda kitaplarınızı seri şekilde satabilirsiniz. Ayrıca yabancı dil biliyorsanız bununla birleştirip bilgilerinizi ve Türk mutfağını diğer ülkelere tanıtabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here