Yeni İş Kuracakların Kaçınmaları Gereken Hatalar

Yeni bir iş kurmanız söz konusu olduğunda, üstesinden gelinmesi gereken çeşitli engeller vardır. Doğru bilgi birikimi olmadan, girişimlerinizin başlamadan bitebildiğini görebilirsiniz. Karışık iş dünyası konusunda bilgili biri değilseniz, kendinizi biraz denizde gibi hissedebilirsiniz. Son derece rekabetçi bir pazar var ve inanılmaz bir fikriniz olsa bile başarı garantisi yok. Yapabileceğiniz en iyi şey her şeyi işinize göre planlamak ve doğru tavsiyeyi izlediğinizden emin olmaktır.

Şüpheyi Yok Edin

Bir ürünü pazarlarken, sattığınız şeye inanmanız gerekir. Sunmak zorunda olduğunuz şeyin arkasında durmazsanız, başkasının güvenmesini de bekleyemezsiniz. Yatırımcıları etkilemenin yolu, kusursuz bir güvenle sunum yapmaktır. İçinizdeki herhangi bir kuşku işaretini kaldırmanız yatırımcının size güvenmesi adına çok önemlidir.

Yalnız Hareket Etmeyin

İşletmenizin neyi satacağını planladıktan sonra yapılacak çok iş var. Sadece yatırımcı bulmak zorunda değil, aynı zamanda bütçeniz, dağıtımınız, pazarlamanız ve bir iş başlangıcında kapsanması gereken diğer tüm alanlara hakim olduğunuzdan emin olmalısınız. Bu süre zarfında kaçınılması gereken önemli bir hata, tek başına hareket etmektir. İnsanlar başkalarıyla çalıştıklarında daha fazla başarı elde etme eğilimi gösterirler ve bunun için iyi bir neden var. Tanıdığınız her bireyin kendisi ile birlikte çalıştığı kişiden benzersiz bir becerisi vardır. Bu becerilerden bazıları, işinizi ilerletmede kullanışlı olacaktır. Örneğin, sosyal medyada iyi değilseniz, çevrenizdeki modern teknoloji ile yakından ilgilenen biriyle bağlantı kurarak kendinize bir iyilik yapabilirsiniz. Bunu yapmak eksik olan cephelerde başarı elde etmenizi sağlayacaktır.

Sözlü Anlaşmalardan Kaçının

Her ay yüzlerce yeni şirket kuruluyor ve her biri yatırımcı bulmaya çalışıyor. Başarıyı görebilmen için, belirsiz bir söze güvenemezsin. Bazı yatırımcılar size herhangi bir taahhütte bulunmadan iyi bir fikriniz olduğunu söyleyecektir. Bu genellikle bir yatırımcı hayır demek istemiyorsa olur, aslında amaç daha iyi fikirler olup olmadığını görmek için beklemektedir. Anlaşılabilir bir durum olarak, yatırımcılar parasını akıllıca değerlendirmek ister. Ancak fikrinizle gerçekten ilgilendiğini hissettiğiniz bir yatırımcıdan yazılı sözleşmeler isteyin ve bunu elde edemiyorsanız, diğer ilgili yatırımcıları aramanız gerektiğini kibarca belirtin. Bu bir oyundur ve herkes oyunu nasıl oynayacağını bilen birine saygı duyar. Olmayacak yatırımı beklemeyin, finansal seçenekleri takip etme biçiminizde aktif olun ve kimseyi beklemediğinizden emin olun.

Başlangıç ​​aşamasındayken karşılaşmanız gereken zorluklar var. Büyük şirketler tarafından ortaya atılan örnekleri takip ederek, hayatta kalmak için tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu göreceksiniz. Ne sattığınızdan emin olun, çevrenizdeki hizmetlerden yararlanmak için çaba gösterin ve yatırımcılarla konuşurken daima dikkatli olun.

Tüm bu tavsiyeler doğrultusunda yeni işinizin geleceği onu nasıl pazarladığınıza ve ikna ettiğiniz yatırımcının gücüne bağlıdır. Bu yüzden bazı geri dönüşü olmayan hatalardan kaçınmanız, kendinize ve işinize tümüyle güvenmeniz bunu da karşı tarafa gösterebilmeniz gerekiyor. Yeni işinizde başarılar dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here