Yöresel Ürünler İle Nasıl Kazanç Sağlanır?

Yöresel ürünler pazarı olarak bilinen ancak kaliteli semtlerdeki mahalle aralarında veya gelişmiş çarşılarda bulunan yöresel ürünler satan dükkanlarda sıklıkla kurutulmuş sebzeler, baharatlar, süt ve süt ürünleri, organik bitkisel şifalı sular, kekik suyu, bazı hastalıklara iyi gelebilecek bitkiler bulunmaktadır. Bununla birlikte çeşitli yörelere özgü ürünler de raflarda yerini almaktadır. Karadeniz yöresine ait, fındık Malatya yöresine ait kayısı gibi ülkemizin dört bir yanındaki tüm illerinde yöresel olarak yetişen bazı gıdaların satışı yapılmaktadır. Yöresel pazarlar birçok ilden topladıkları ve getirttikleri ürünleri bir arada tüketiciye sunarak aslında halka da iyi bir hizmet etmiş olmaktadır.

Nasıl Para Kazanılır?

Yöresel ürünler toptan alımlarda aynı zamanda yöreye has indirimler uygulanmakta olup siz üzerine istediğiniz kar marjını ekleyerek kendi dükkanızda bu ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Yöresel ürünler ile para kazanmak mümkün olmakla birlikte, ayrıca getirisi de çok iyi olan ek kazançlardan biridir. Yöresel ürün satışında en çok satılan ürünler arasında kayısı gelmektedir ve çam fıstığı da ayrıca en çok satılan ürünler içinde yer almaktadır. Gaziantep yöresine ait kurutulmuş domates, kurutulmuş patlıcan, kurutulmuş biber gibi gıda ürünleri ise Anadolu’nun çeşitli köylerinden gelerek yöresel ürünler pazarlarında halk ile buluşmaktadır.

Ne Yapmalı?

Yöresel ürünler dükkan açmak konusunda kararlıysanız o halde öncelikle yapmanız gereken yöresel ürünlerin toptan yerlerini araştırmanız ve bulmanız olacaktır. Yöresel ürünler dükkanı açarak yurdun her yerinden her yöreye özgü gıdalar getirterek kazancınızı belkide üçe katlayacağınız da bir gerçek. Her yörenin kendine özgü ve leziz sağlıklı yiyecekleri ve yemekleri bulunmaktadır. Bu gıdaların satışı ile çok fazla kar edebileceğiniz aşikar olup karar vermeden önce yöresel ürünler dükkanını nerede açacağınız konusunda tekrar bir düşünmeniz müşteri potansiyeline direk ulaşmanızı sağlar. Daha işlek caddelerde ve yola yakın mağaza yanlarında bu dükkanların daha çok iş yaptığı bilinmekle birlikte müşteriler yan yana sıralanmış dükkanları sevmekte ve her birine girerek istedikleri ürünleri alabilmektedir. Toplum olarak yöresel ürünlere olan merakımız ile yöresel ürünler dükkanından sıkça alışveriş yapmakta olan bir halk olduğumuz için ek kazanç sağlamak, yöresel ürünler dükkanı açmak oldukça mantıklı ve karlı bir iştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here