Zara Bayilik Başvurusu ve Şartları

Yüzyıllardır değerini kaybetmeyen ve sürekli olarak kazandıran bir sektör olan giyim alanı girişimciler tarafından halen en çok rağbet gösterilen iş fikirleri kapsamında yer alıyor. Bu durum özelliklede son yıllarda teknolojinin daha da gelişmesiyle endüstri alanına sağladığı faydalar neticesinde hızlı bir artış göstermiş ve rekabeti de hızlandırmıştır. Artış gösteren bu firmalar dünya geneline ün salmış ve alanında en iyisi olmak için son teknoloji cihazlar ile işleyişini sürdürmeye devam etmiştir. Bu ünlü firmalardan biri de dünya genelinde 60’dan fazla ülkeye ihracatlar sergileyen ve dünyanın birçok ülke/şehrinde bayilikleri bulunan ZARA markasıdır.

Türkiye’de de birçok bayisi bulunan ZARA, özelliklede giyim alanına dayalı yatırımcıların hedefinde yer alan bir marka olmaktadır. Dünya çapında hem bay hem de bayan giyim kategorilerinde birçok kaliteli ve şık tasarımlara sahip ürünleriyle bos gösteriyor. Tüm bunlara hitaben eğer bulunduğunuz bölgede Zara markasına yönelik bir işletme yok ise yatırımlarınızı iyi değerlendirmek adına ZARA bayilik şartları üzerinde de bilgi sahibi olarak bayilik başvurusunda bulunabilirsiniz.

Neden ZARA Bayiliği Almalıyım?

Hemen altta sunduğumuz bayilik şartları ilk etapta korkutucu gelebilir, fakat günümüzde ZARA markası yabana atılacak bir marka olmadığından diğer büyük markalarla kıyaslaştırdığımızda göze fazla büyük gelmeyen bir maliyeti gösteriyor. Sektörün en iyilerinden biri olan ZARA markası için sizlerde bir atılımda bulunarak daha iyi gelirler elde etmek adına bu denli bir yatırım yapabilirsiniz. Bay ve bayan giyim alanına dayalı birçok ürün konsepti ile dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren ZARA, bu konuda tartışmasız ihracat yapan Türk firmaları arasında da ilk sırada yer alıyor. Sizlerde bölge halkı olarak kalabalık fakat ZARA markasına ait bir mağazanın olmadığı bir bölgede işletmenizi açarak yüksek gelir sağlayan bir iş konseptine sahip olabilirsiniz.

ZARA Bayilik Şartları

Konumuzun hemen başında da bahsettiğimiz üzere bayilik şartları kapsamında yer alan bilgileri karşılayabildiğiniz takdirde oldukça iyi gelirler sağlayabilirsiniz. Bayilik şartları erbabında ilk sırada bayisi olmak istediğiniz ZARA markası için kabataslak 30 bin doları gözden çıkarmanız gerekiyor. Bunun haricinde mobilya, dekorasyon, ekipman ve diğer demirbaş ürünlerin satın alınması adına 80 bin dolarlık bir bütçeyi elinizin altında bulundurmanız gerekmektedir. Malzemeler ve diğer etkenler üzerine yer alan gerekli miktarların dışında 50 bin dolar gibi bir maliyeti ise ZARA markasının telif ücretini ödemek için bulundurmanız gerekiyor. Buna ek olarak %5 ila 10 arasında değişiklik gösteren telif ücreti de şartların arasında yer alan bir diğer madde olmaktadır. Tüm bunlara ek olarak satışın geliri üzerinden %0.3’ünü ise reklam ve benzeri tanıtım etkenleri üzerine harcama yapmanız gerekmektedir.

ZARA Başvuru ve İletişim Kanalları

Adres:  Nispetiye Mah. Aytar Cad. Başlık Sokak No:3 Kat :4 34340 Levent – İstanbul (MM PLAZA)
Tel: 0(212) 386 81 00
Faks: 0(212) 386 82 32

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here